Specials 2
Filters
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Poten-C Liposomal Superdose Vitamin C (2000mg/15ml), 300ml - 12x Doses
Regular price
$32.00 SGD
Sale price
$32.00 SGD
Regular price
$40.00 SGD
Unit price
/
Our new 2000mg formula uses the latest liposomal technology for improved absorption and offers the same 2000mg...
Manuka Honey UMF 15+, 500g
Regular price
$80.00 SGD
Sale price
$80.00 SGD
Regular price
$150.00 SGD
Unit price
/
UMF™ 15+: our certified UMF™ 15+ Mānuka honey is independently tested and verified by internationally accredited...
Manuka Honey UMF 10+, 500g
Regular price
$55.00 SGD
Sale price
$55.00 SGD
Regular price
$80.00 SGD
Unit price
/
UMF™ 10+: our certified UMF™ 10+ Mānuka Honey is independently tested and verified by internationally accredited...
Poten-C Liposomal Superdose Vitamin C, 2000mg, 750ml - 60x Doses (2 Bottles)
Regular price
$138.00 SGD
Sale price
$138.00 SGD
Regular price
$204.00 SGD
Unit price
/
Our glass bottles are available for a limited time as we transition to our 2000mg dose replacement....
4 packs (value pack) various Sausages, 500g (you choose), Frozen
Regular price
$84.00 SGD
Sale price
$84.00 SGD
Regular price
$88.00 SGD
Unit price
/
4 packs (value pack) various meats (beef, pork, chicken, lamb) & flavours of Sausages in...
Tomato (Delight) Soup (Halal), 500g, frozen
Regular price
$8.50 SGD
Sale price
$8.50 SGD
Regular price
$8.50 SGD
Unit price
/
(Halal) Frozen*MeatlessDo not add water. Just thaw, heat & eat. Crushed and blended sun-ripe tomatoes made...
4 packs (value pack) Milk Fed Veal Mince, 500g, price/value pack (2kg), frozen ($64/kg)
Regular price
$128.00 SGD
Sale price
$128.00 SGD
Regular price
$132.00 SGD
Unit price
/
Is Veal Mince (Leg) healthier than Beef mince? Yes, it's healthier, it has less fat and...
2 only (value pack) Grass Fed Venison (Red Deer) Flank (Bavette) Steak, 1020g, price/2 pack (approx 2040g), frozen ($59/kg)
Regular price
$120.50 SGD
Sale price
$120.50 SGD
Regular price
$140.00 SGD
Unit price
/
Our New Zealand Grass Fed (Red Deer) Venison Flank (Bavette) Steak are a flavourful, thin cut...
6 packs (value pack) Grass Fed (Halal) Angus Beef Eye Fillet Steak (Tenderloin), 250-275g pack (1 pce), price/6 pack (approx 1.6kg), frozen ($120/kg)
Regular price
$192.00 SGD
Sale price
$192.00 SGD
Regular price
$215.50 SGD
Unit price
/
The 'Godfather' of all beef grilling steaks, with that melt in your mouth tenderness. Eye...
4 packs (value pack) Pork Burger Patties 2pc/pack of 300g (total 1200g), price/4 pack (8 patties), frozen
Regular price
$30.00 SGD
Sale price
$30.00 SGD
Regular price
$32.00 SGD
Unit price
/
An all natural gourmet patty with mild seasoning that contains no preservatives, additives, gluten, artificial...
Grass Fed (Halal) Angus Beef OP (Tomahawk without bone) Ribeye Steak (Fore Rib/on the bone) 1.13kg, with a bottle of Syrah (Shiraz), Te Awanga Estate, Hawkes Bay, 2017 from New Zealand
Regular price
$148.00 SGD
Sale price
$148.00 SGD
Regular price
$150.50 SGD
Unit price
/
Grass Fed (Halal) Angus Beef OP (Tomahawk without bone) Ribeye Steak (Fore Rib/on the bone),...
Black Tiger Prawns (21/25) with a bottle of Durvillea (Marlborough) Sauvignon Blanc
Regular price
$71.50 SGD
Sale price
$71.50 SGD
Regular price
$74.00 SGD
Unit price
/
Black Tiger Prawns (21/25) with a bottle of Durvillea (Marlborough) Sauvignon Blanc from New Zealand. ...
Wagyu (MB4/5) Whole Brisket (point end/deckle off), whole, price/whole, frozen
Regular price
$264.00 SGD
Sale price
$264.00 SGD
Regular price
$293.00 SGD
Unit price
/
Wagyu (MB4/5) Whole (Full Packer) Brisket, Point End/Deckle off (Grain Fed/Halal). Brisket Point End Deckle...
Manuka Honey UMF 5+, 500g
Regular price
$28.00 SGD
Sale price
$28.00 SGD
Regular price
$53.00 SGD
Unit price
/
UMF™ 5+: our certified UMF™ 5+ Mānuka Honey is independently tested and verified by internationally accredited laboratories...
Chilled Grass Fed Venison (Red Deer) Bone In Hind Shank (Osso Bucca), 4 pcs/pack ($84/kg)
Regular price
$87.50 SGD
Sale price
$87.50 SGD
Regular price
$97.50 SGD
Unit price
/
The Chilled Grass Fed Venison (Red Deer) Hind Shank (Osso Bucca) is a lovely large cut...
Barramundi (Seabass) heads, carcasses & tails, 575-625g, price/pack, frozen
Regular price
$10.00 SGD
Sale price
$10.00 SGD
Regular price
$20.00 SGD
Unit price
/
Barramundi (Seabass) comes from Malaysia and is suitable for all ages, most of the restaurant...
Classic French Onion Soup (Halal), 500g, frozen
Regular price
$8.50 SGD
Sale price
$8.50 SGD
Regular price
$8.50 SGD
Unit price
/
(Halal) Frozen*MeatlessDo not add water. Just thaw, heat & eat.Sweet fresh onions caramalized and stewed...
Superdose Liposomal Vitamin C (1000mg/15ml), Berry, 450ml - 30x Doses
Regular price
$55.00 SGD
Sale price
$55.00 SGD
Regular price
$65.00 SGD
Unit price
/
Superdose Vitamin C (Berry flavour), 450ml delivers a 1000mg doses (30 only) of energy and...
Wagyu Tomahawk Steak (Ribeye) MB4/5, Bone in, price/portion ($152/kg), frozen
Regular price
$322.50 SGD
Sale price
$322.50 SGD
Regular price
$358.50 SGD
Unit price
/
This beautiful cross bred Wagyu Tomahawk Steak (Australia) is an on-the bone Rib Steak, cut from the...
Grass Fed (Halal) Angus Beef Back Ribs, frozen ($40/kg)
Regular price
$38.50 SGD
Sale price
$38.50 SGD
Regular price
$42.00 SGD
Unit price
/
Juicy New Zealand grass-fed beef back ribs Perfect for slow-cooking and smoking and enjoying out...
3 packs (value pack) Pork Tenderloin (Free Range) boneless, price/pack 3x 500g (1500g), frozen
Regular price
$65.00 SGD
Sale price
$65.00 SGD
Regular price
$75.00 SGD
Unit price
/
Pork Tenderloin Other names: Pork fillet, pork tender. Where it's from: Pork tenderloin is the...
Cooked King Crab Legs (4L Cluster), $159/kg, frozen
Regular price
$154.00 SGD
Sale price
$154.00 SGD
Regular price
$181.00 SGD
Unit price
/
Ready to eat frozen cooked (steamed) King Crab Cluster of Legs. No hassle, no fuss....
6 Bottles (value pack) 100% Pure Blueberry Juice, 750ml (glass) - Eden Orchards, price/6 bottles
Regular price
$139.00 SGD
Sale price
$139.00 SGD
Regular price
$186.00 SGD
Unit price
/
Eden Orchards 100% Pure Blueberry Juice is made with over 1KG of NZ Blueberries, with no...
Superdose Liposomal Glutathione (500mg/15ml), Berry, 450ml - 30x Doses
Regular price
$60.00 SGD
Sale price
$60.00 SGD
Regular price
$75.00 SGD
Unit price
/
Superdose Liposomal Glutathione (GSH) is developed in New Zealand with care, for those who prefer...
Foie Gras (Duck), Sliced, 20x50g/pack (1kg), frozen
Regular price
$170.00 SGD
Sale price
$170.00 SGD
Regular price
$190.00 SGD
Unit price
/
Indulge in the rich and luxurious taste of Jean Larnaudie's Raw Duck Foie Gras Escalope. Imported...
Lamb Tenderloin (425-475g) with a bottle of Black Cottage Pinot Noir Central Otago, 2022
Regular price
$84.50 SGD
Sale price
$84.50 SGD
Regular price
$85.50 SGD
Unit price
/
Lamb Tenderloin (425-475g) with a bottle of Black Cottage, Central Otago, 2022 Pinot Noir from...
Grass Fed Venison Pluck Mince (pet grade), 1kg/pack (also value packs of 3's & 6's), frozen ($43/kg)
Regular price
$43.00 SGD
Sale price
$43.00 SGD
Regular price
$129.00 SGD
Unit price
/
Our Grass Fed (pet grade) Venison Pluck Mince is 90% lean, is nutritious, easy to...
Fyro Cocobrick Charcoal, 1.2kg
Regular price
$19.00 SGD
Sale price
$19.00 SGD
Regular price
$22.00 SGD
Unit price
/
Contains 36 pieces. Made with eco-friendly coconut shells, this is a high performance natural briquette...
Steamboat Bundle
Regular price
$188.00 SGD
Sale price
$188.00 SGD
Regular price
$210.00 SGD
Unit price
/
including: - Pork Belly Shabu Shabu, 250g Beef Shabu Shabu, 250g Scallop Meat, (21/25), 1kg...
6 Bottles (value pack) 100% Pure Cherry Juice, 750ml (glass) - Eden Orchards, price/6 bottles
Regular price
$135.00 SGD
Sale price
$135.00 SGD
Regular price
$186.00 SGD
Unit price
/
Eden Orchard's New Zealand's First 100% Pure Cherry Juice! Delicious! This delightfully refreshing drink has...
6 Bottles (value pack) 100% Cherry & Blueberry Juice, 750ml (glass) - Eden Orchards, price/6 bottles
Regular price
$139.00 SGD
Sale price
$139.00 SGD
Regular price
$186.00 SGD
Unit price
/
Eden Orchards Cherry & Blueberry Juice has 85% Pure Cherry Juice and 15% Pure Blueberry...
Superdose Fucoidan + Mushroom (750mg/450ml) - 18x Doses
Regular price
$79.50 SGD
Sale price
$79.50 SGD
Regular price
$99.50 SGD
Unit price
/
Superdose Fucoidan + Mushroom 750mg is a superior proprietary Fucoidan blend enhanced by renowned Shiitake...
6 packs (value pack) Chilled Wagyu Ribeye (MB4/5), 1 pce/pack of 250-275g, price/6 pack (1.6kg/Halal)
Regular price
$263.00 SGD
Sale price
$263.00 SGD
Regular price
$270.00 SGD
Unit price
/
Portion cut from Wagyu breed. Wagyu is described as the highest quality beef in the world,...
Sort by
- Featured
- Most relevant
- Best selling
- Alphabetically, A-Z
- Alphabetically, Z-A
- Price, low to high
- Price, high to low
- Date, old to new
- Date, new to old