Specials 2
Filters
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
4 packs (value pack) Chilled Grass Fed (Halal) Angus Beef Premium Mince, 500g packs, price/4 pack (2kg)
Regular price
$95.00 SGD
Sale price
$95.00 SGD
Regular price
$98.00 SGD
Unit price
/
Pure grass fed (Regenerative Raised) Beef Mince from Black Angus Beef cattle. It has 15%...
Pork Tenderloin (Free Range/Australian), boneless, 500g, price/pack, frozen
Regular price
$22.50 SGD
Sale price
$22.50 SGD
Regular price
$25.00 SGD
Unit price
/
Pork Tenderloin Other names: Pork fillet, pork tender. Where it's from: Pork tenderloin is the...
12 pack (value pack) Wild Alaskan Sockeye (Red) Salmon Fillet Portions, skin on, boneless, 160-190g, price/12 pack, frozen
Regular price
$241.00 SGD
Sale price
$241.00 SGD
Regular price
$246.00 SGD
Unit price
/
Note - each portion is IVP i.e. individually packed and not in a bulk pack...
Pork Stir-Fry (Free Range, Australia), price/500g pack, frozen
Regular price
$16.50 SGD
Sale price
$16.50 SGD
Regular price
$18.00 SGD
Unit price
/
Frozen Pork Stir-Fry (from loin) in 500g pack from Australian Free Range Pork. Crispy Pork Stir...
Boerewors, 1kg (pork/beef), frozen
Regular price
$32.00 SGD
Sale price
$32.00 SGD
Regular price
$34.00 SGD
Unit price
/
Boerewors is a South African sausage from beef and pork. This award-winning free-range pork &...
3 packs (value pack) Grass Fed (Halal) Lamb Tenderloin, 425-475g each pack, price/value pack of 3 packs/approx 1.35kg, frozen ($88/kg)
Regular price
$119.00 SGD
Sale price
$119.00 SGD
Regular price
$121.00 SGD
Unit price
/
The most tender part of the lamb. Best for panfrying, grilling or broiling. Our Lamb...
6 Pack (value pack) Wild Alaskan Keta (Chum) Salmon Fillet Portions, skin on, boneless, 150g, price/6 pack, frozen
Regular price
$70.50 SGD
Sale price
$70.50 SGD
Regular price
$72.00 SGD
Unit price
/
Note - each portion is IVP i.e. individually packed and not in a bulk pack...
Grass Fed Beef Liver (Halal) 250g/pack, frozen ($40/kg)
Regular price
$9.00 SGD
Sale price
$9.00 SGD
Regular price
$10.00 SGD
Unit price
/
Beef Liver (Ox) Liver is an irreplaceable source of various nutrient which are very important for...
Organic Chicken (Malaysia) Boneless Thigh (Skinless), 500g pack (2-3 pcs), frozen
Regular price
$17.50 SGD
Sale price
$17.50 SGD
Regular price
$19.00 SGD
Unit price
/
Moist and tender, our Lacto (Organic) / Halal Certified flavoursome boneless chicken thigh are the...
3 packs (value pack) Chilled Grass Fed Venison (Red Deer) Rump ($104/kg), boneless, approx. 490g, price/3 pack (1470g)
Regular price
$153.00 SGD
Sale price
$153.00 SGD
Regular price
$156.00 SGD
Unit price
/
Chilled Grass Fed New Zealand Venison (Red Deer) rump, is taken from the rump (the...
4 packs (value pack) Premium Lean Wagyu (MS4+) Beef Mince, 500g packs, price/4 pack (2kg), frozen
Regular price
$102.00 SGD
Sale price
$102.00 SGD
Regular price
$106.00 SGD
Unit price
/
Frozen Wagyu (MS4+) Lean Beef Mince, Premium, 500g pack. Fantastic for those mince patties. Made...
Wild Red Snapper, skin on/boneless, 300g, (2 fillets), price/pack, frozen
Regular price
$19.00 SGD
Sale price
$19.00 SGD
Regular price
$21.00 SGD
Unit price
/
Wild Red Snapper comes from Indonesia & Malaysia and is suitable for all ages, most...
Fresh Organic (Halal) Chicken Heart (Malaysia), 500g pack (30-50 pcs)
Regular price
$18.50 SGD
Sale price
$18.50 SGD
Regular price
$20.00 SGD
Unit price
/
Although our Lacto (Organic) / Halal Certified chicken heart may not be as popular as other types...
6 only (value pack) Lean Pork Mince, 250-300g pack, price/6 pack (1.65kg), frozen
Regular price
$36.00 SGD
Sale price
$36.00 SGD
Regular price
$39.00 SGD
Unit price
/
We take fresh pork leg, trimmed of excess fat and freshly grind. Vacuum sealed and blast...
Barramundi (Seabass) Fillets, (value pack) skin on boneless, (Halal), 500g/pack (2 fillets), price/approx 1kg (2 fillets), frozen
Regular price
$56.00 SGD
Sale price
$56.00 SGD
Regular price
$64.00 SGD
Unit price
/
Barramundi Fillets, Boneless, Skin on (Halal). Widely prized for its sweet, mild taste and delicate texture,...
8 packs (value pack) Chilled Grass Fed (Halal) Angus Beef Premium Mince, 500g packs, price/8 pack (4kg)
Regular price
$188.00 SGD
Sale price
$188.00 SGD
Regular price
$196.00 SGD
Unit price
/
Pure grass fed (Regenerative Raised) Beef Mince from Black Angus Beef cattle. It has 15%...
Turkey Mince (Lean), 1kg, price/2packs x 500g, frozen
Regular price
$66.00 SGD
Sale price
$66.00 SGD
Regular price
$67.00 SGD
Unit price
/
Our antibiotic/hormone free Lean Turkey Breast, is lightly brined, then minced. Made from lean Turkey Breasts,...
4 packs (value pack) Chicken Burger Patties (Thai Basil, Lime & Sweet Chilli), 160g, 2 pce/pack of 320g (total 1280g), price/4 pack (8 patties), Frozen
Regular price
$42.00 SGD
Sale price
$42.00 SGD
Regular price
$46.00 SGD
Unit price
/
A firm favourite within our range, offering a zesty alternative to your home-cooked Burgers! SNAP...
4 packs (value pack) Grass Fed (Halal) Angus Beef Sirloin (Striploin) Steak, 500-550g/pack (2 pces), price/4 pack (2-2.2kg), frozen
Regular price
$145.00 SGD
Sale price
$145.00 SGD
Regular price
$160.00 SGD
Unit price
/
A very popular steak cut from the rear end of the short loin. The meat...
Pulled Pork, Southern BBQ Cooked, 500g, frozen
Regular price
$16.00 SGD
Sale price
$16.00 SGD
Regular price
$18.00 SGD
Unit price
/
Heat & Eat! The boys got crafting and decided to replicate the authentic flavours of...
Organic (Halal) Chicken Heart (Malaysia), 500g pack (30-50 pcs), frozen
Regular price
$16.50 SGD
Sale price
$16.50 SGD
Regular price
$20.00 SGD
Unit price
/
Although our Lacto (Organic) / Halal Certified chicken heart may not be as popular as other types...
Poten-C Liposomal Superdose Vitamin C, 2000mg, 750ml - 30x Doses
Regular price
$70.00 SGD
Sale price
$70.00 SGD
Regular price
$102.00 SGD
Unit price
/
Our glass bottles are available for a limited time as we transition to our 2000mg dose replacement....
4 packs (value pack) Grass (Halal) Fed Lamb Rump Cap Off/Denuded (275-325g pack), price/value pack (approx 1.35kg), frozen
Regular price
$77.00 SGD
Sale price
$77.00 SGD
Regular price
$78.00 SGD
Unit price
/
Lamb Rump offer an accessible option to a sliced Lamb Leg Roast, whilst still looking...
2 packs (value pack) Grass Fed (Halal) Gourmet Lamb Frenched Racks (cap off), 8 cutlets/rack ($88/kg) price/4 racks (approx 1.88kg), a frozen
Regular price
$165.00 SGD
Sale price
$165.00 SGD
Regular price
$169.00 SGD
Unit price
/
The premium Double 8 Rib Gourmet Baby Lamb Rack (cap off), trimmed and presented with perfection....
4 packs (value pack) Grass Fed (Halal) Angus Beef Premium Stir-Fry, 500-550g, price per 4 pack (2kg), frozen
Regular price
$110.00 SGD
Sale price
$110.00 SGD
Regular price
$124.00 SGD
Unit price
/
Great for a quick and easy meal. Succulent, hand sliced beef crafted from high quality...
Fresh Barramundi (Seabass), value pack, Whole Fish (cleaned, gilled & gutted), price/2 wholes, each is IVP, approx 650g (1300g total)
Regular price
$41.00 SGD
Sale price
$41.00 SGD
Regular price
$43.00 SGD
Unit price
/
Fresh Barramundi – Whole Fish (cleaned, gilled & gutted), Antibiotic and Hormone free, cleaned inside...
4 packs (value pack) Chilled Grass Fed (Halal) Angus Beef Ribeye Steaks (Scotch Fillet) Boneless, 500-550g pack (2 pces), price/4 pack (2-2.2kg)
Regular price
$154.00 SGD
Sale price
$154.00 SGD
Regular price
$157.50 SGD
Unit price
/
The Angus breed Ribeye, also known as Prime Rib, Cube Roll (& Scotch fillet in...
Sanriku Oysters (Japan) Sashimi Grade, M size (80-100g/pce), 700-750g, 8 pcs/pack, frozen
Regular price
$35.00 SGD
Sale price
$35.00 SGD
Regular price
$55.00 SGD
Unit price
/
Sanriku Oysters (Japan) Sashimi Grade are succulent and creamy with a strong sweet and fruity...
4 packs (value pack) Chilled Grass Fed (Halal) Lamb Premium Diced, 500g pack, price/4 pack (2kg)
Regular price
$112.00 SGD
Sale price
$112.00 SGD
Regular price
$116.00 SGD
Unit price
/
Diced Lamb can come from any cut, however it is generally from the Leg and...
10 packs (value pack) Organic (Halal) Skinless Chicken Breast (Malaysia) 500g pack (2-3 pcs), price/10 pack (5kg), frozen
Regular price
$143.00 SGD
Sale price
$143.00 SGD
Regular price
$175.00 SGD
Unit price
/
Halal Certified, tender, juicy skinless and boneless fillet of Frozen skinless chicken breast. The meat is...
3 packs (value pack) Grass Fed (Halal) Lamb Loin Chops, 2-5/pack of 500-550g, price/3 pack (1.5kg), frozen - $81/kg
Regular price
$128.00 SGD
Sale price
$128.00 SGD
Regular price
$132.00 SGD
Unit price
/
Lamb Loin Chops when cooked quickly on the grill develop a delicious caramelised crust and...
8 packs (value pack) Premium Lean Wagyu (MS4+) Beef Mince, 500g packs, price/8 pack, (4kg), frozen
Regular price
$200.00 SGD
Sale price
$200.00 SGD
Regular price
$212.00 SGD
Unit price
/
Frozen Wagyu (MS4+) Lean Beef Mince, Premium, 500g pack. Fantastic for those mince patties. Made...
Pig Brains, 60-80g/pc, frozen
Regular price
$2.80 SGD
Sale price
$2.80 SGD
Regular price
$3.50 SGD
Unit price
/
Pork brain is an excellent source of healthy fats, proteins, and dietary cholesterol. Essential Amino Acids...
4 packs (value pack) Grass Fed Lamb Burger Patties (Gluten Free), 2 x 125g/pack (250g), (total 1kg), price/4 pack (8 patties), frozen
Regular price
$46.50 SGD
Sale price
$46.50 SGD
Regular price
$48.00 SGD
Unit price
/
An all natural gourmet Burger Patties made from top grade New Zealand grass fed Lamb...
Grass Fed Venison (Red Deer) Flank (Bavette) Steak ($60.5/kg), frozen
Regular price
$73.00 SGD
Sale price
$73.00 SGD
Regular price
$81.00 SGD
Unit price
/
Our New Zealand Grass Fed (Red Deer) Venison Flank (Bavette) Steak are a flavourful, thin cut...
Wagyu (MB4/5) Beef Cheeks (whole/2 pce), boneless, price/pack, frozen ($74/kg)
Regular price
$72.00 SGD
Sale price
$72.00 SGD
Regular price
$80.00 SGD
Unit price
/
Full Blood Wagyu (MB4/5) Beef Cheeks. Perhaps one of the best cuts for a slow cook. Done...
4 packs (value pack) Chilled Grass Fed (Halal) Angus Beef Flank (Bavette) Steak, 500g (2 pce), price/4 pack (2kg)
Regular price
$82.00 SGD
Sale price
$82.00 SGD
Regular price
$84.00 SGD
Unit price
/
Key Information Chilled Beef Flank Steak Grass Fed Lean and flavourful Also known as Bavette,...
Pig Liver, 1.265-1.415kg, price/pack, frozen
Regular price
$21.00 SGD
Sale price
$21.00 SGD
Regular price
$23.00 SGD
Unit price
/
Pig Liver, not many foods are worthy of the title "superfood." However, Pig liver is...
Pork Burger Patties 2pc/pack, (300g total), frozen
Regular price
$8.00 SGD
Sale price
$8.00 SGD
Regular price
$9.00 SGD
Unit price
/
An all natural gourmet patty with mild seasoning that contains no preservatives, additives, gluten, artificial...
3 only (value pack) Pork Loin Chops, Boneless, 500-550g (2 chops)/pack, price/3 pack (approx 1575g), frozen
Regular price
$57.00 SGD
Sale price
$57.00 SGD
Regular price
$58.50 SGD
Unit price
/
Our Pork Loin chops are boneless & skinless cut from the Loin. BBQ Mexicali Butterfly...
3 only (value pack 3 x 1kg) Turkey Mince (Lean), price/3kg, frozen
Regular price
$195.00 SGD
Sale price
$195.00 SGD
Regular price
$201.00 SGD
Unit price
/
Our antibiotic/hormone free Lean Turkey Breast, is lightly brined, then minced. Made from lean Turkey Breasts,...
4 packs (value pack) Grass Fed Angus (New Zealand) Beef Burger Patties (Halal), 2 x 150g/300g pack (total 1200g), price/4 pack (8 patties), frozen
Regular price
$58.00 SGD
Sale price
$58.00 SGD
Regular price
$60.00 SGD
Unit price
/
Our traditional Angus Beef Burgers Pattie (gluten-free) are a hit across the family. We...
2 only (value pack) Chilled Grass Fed Venison (Red Deer) Tenderloin, 960g/pack, price/2pack (approx 1.92kg/$128/kg)
Regular price
$246.00 SGD
Sale price
$246.00 SGD
Regular price
$249.50 SGD
Unit price
/
Our Chilled Venison is free range and grass-fed on natural pasture. Our Red Deer live...
Mushroom (Shrooms) Soup (Halal), 500g, frozen
Regular price
$8.50 SGD
Sale price
$8.50 SGD
Regular price
$8.50 SGD
Unit price
/
Do not add water. Just thaw, heat & eat. Creamy soup made with various mushrooms including...
Poten-C Liposomal Superdose Vitamin C, 2000mg, 750ml - 90x Doses (3 Bottles)
Regular price
$195.00 SGD
Sale price
$195.00 SGD
Regular price
$306.00 SGD
Unit price
/
Our glass bottles are available for a limited time as we transition to our 2000mg dose replacement....
Wild Red Snapper, heads, carcasses & tails, 675-725g, price/pack, frozen
Regular price
$15.00 SGD
Sale price
$15.00 SGD
Regular price
$20.00 SGD
Unit price
/
Wild Red Snapper comes from Indonesia & Malaysia and is suitable for all ages, most...
OOB, Organic Blue Smoothie Mix, 450g, frozen
Regular price
$12.50 SGD
Sale price
$12.50 SGD
Regular price
$15.00 SGD
Unit price
/
A convenient smoothie mix made with snap frozen fruit. Just ready to blend with your...
3 packs (value pack) Grass Fed (Halal) Lamb Hind Shanks, 1 pce/pack, 600g, price/3 pack (approx 1810g), frozen ($43/kg)
Regular price
$78.00 SGD
Sale price
$78.00 SGD
Regular price
$81.50 SGD
Unit price
/
LAMB SHANKS ARE A POPULAR INGREDIENT ON WINTER MENUS DUE TO THEIR FABULOUS TEXTURE AND...
Sort by
- Featured
- Most relevant
- Best selling
- Alphabetically, A-Z
- Alphabetically, Z-A
- Price, low to high
- Price, high to low
- Date, old to new
- Date, new to old